Trzy niezwykłe sposoby na wyszukiwanie kandydatów

Published by Yuliya Rybalova on

Chcemy przedstawić wam 3 platformy które mogą wywrócić waszą strategię wyszukiwania kandydatów do góry nogami.

Przy wyszukiwaniu kandydatów warto wyjść poza typowe metody. Nie jest to łatwe, ale czasami trzeba trochę poeksperymentować.

  1. Quora

Na Quora możesz znaleźć odpowiedzi na niemal wszystkie możliwe pytania. Co więcej, na wszystkie pytania odpowiadają użytkownicy, dzięki czemu na Quora łatwo znaleźć ekspertów w jakiejkolwiek branży. Po prostu wybierzcie kategorię, która was interesuję i sprawdźcie odpowiedzi. Na przykład w kategorii “Giełda” możecie sprawdzić najpopularniejsze pytania z tej dziedzinyhttps://www.quora.com/topic/Stocks-financial i zobaczyć, kto zwykle na nie odpowiada. Następnie wystarczy sprawdzić tych ekspertów i skontaktować się z nimi w sprawie waszej oferty pracy.

  1. Google Play Market

Jeśli jesteście rekruterami IT, Google Play Market może wam się przydać. Każda aplikacja ma zwykle nazwisko lub adres e-mail programisty, który ją stworzył. Wystarczy skontaktować się z tymi osobami za pośrednictwem dostarczonego e-maila lub znaleźć ich na LinkedIn.

  1. Facebook/ Foursquare

Jeśli chcesz zatrudnić kogoś z konkretnej firmy, możesz użyć geolokalizacji (Facebook) lub filtrować użytkowników według określonej firmy (Foursquare).