5 Praktyk Agile w HR

Published by Yuliya Rybalova on

Agile – jako metodologia zarządzania projektem lub ideologia – stał się rozwiązaniem problemów dzisiejszego świata.

Agile urodził się w obecnych warunkach, w świecie ogromnej ilości informacji, zmian i niestabilności. Choć został opracowany przez specjalistów i twórców IT, obecnie Agile jest wykorzystywany także w innych obszarach biznesu,między innymi w zarządzaniu zasobami ludzkimi i talentami. Zwinne podejście HR staje się coraz bardziej popularne i skuteczne.

Rzadko się zdarza, aby nasz budżet i czas odpowiadały ilości pracy, którą mamy wykonać. Metoda zwinna pomaga w określeniu jasnych zadań, komunikacji z dowolnym klientem, stałej pracy zespołowej, motywacji i mówieniu “nie” rutynowym zadaniom.

Nie będziemy tu omawiać całej historii Agile, ponieważ nie o to chodzi w tym artykule. Metodyka ta ma jednak kilka elementów, o których warto wspomnieć:

Cel

Wspólny cel to jest paliwo dla projektu.  Cały zespół pracuje nad tym samym celem, który jest jasny dla każdego członka zespołu i zaakceptowany przez wszystkich.

Autonomia

Swoboda w podejmowaniu decyzji i niezależne podejście motywują cały zespół. Wszyscy rozumieją, że ich praca ma sens.

Mistrzostwo

Każda osoba powinna być mistrzem w swojej dziedzinie. Dzięki temu członkowie zespołu są bardziej pewni siebie. Każdy z nich powinien móc wykorzystać swoją wiedzę i ją udoskonalić.

Musisz wprowadzić wiele zmian, aby podążać ścieżką metodologii zwinnej. Poniżej przedstawiono kilka praktycznych podejść, które można wykorzystać, aby być bliżej zarządzania zasobami ludzkimi metodą Agile.

Jeszcze więcej o Agile w HR mozna znaleść tutaj .

Categories: Porady i Tipy